Kuchyne Livanza a Bauformat sú ekologické a bezpečné

Spoznajte skratky, ktoré vám prinesú bezpečie! Nemecké kuchyne Livanza, ktoré patria do portfólia vlastných značiek Oresi a luxusné kuchyne Bauformat, sú zdravotne nezávadné a konštrukčne stabilné a majú nielen trendy dizajn a kvalitné spracovanie s veľkým podielom ručnej práce, ale sú aj certifikované v oblasti zdravia a bezpečnosti, ako aj s ohľadom na životné prostredie. Ekologické certifikáty a certifikáty kvality potvrdzujú, že ich využívanie je maximálne bezpečné, že ich výroba, použité materiály a postupy nijakým spôsobom nezaťažujú životné prostredie.

PEFC - Podporujeme trvalo udržateľné obhospodarovanie lesov
Dva stromy v zelenom kruhu - znak eko certifikátu PEFC, môžu mať len výrobky, ktoré pochádzajú z lesov obhospodarovaných trvalo udržateľne. Znamená to, že všetky drevené a drevné materiály použité na kuchyne Livanza a Bauformat pochádzajú z trvalo udržateľných zdrojov - z lesov, ktoré sú obhospodarované environmentálne vhodným spôsobom, teda kde sa ťaží primerane, s opätovným vysadením stromov, ľuďmi, ktorí dostali za svoju prácu primerane zaplatené a cena dreva nebola ani nízka, ani premrštená. Je to kruh, ktorý je prospešný pre všetkých zapojených – vrátane lesov a ich významu pre životné prostredie, bez nadmernej záťaže ľudskou činnosťou.


Klimaneutrales Unternehmen
S certifikátom PEFC úzko súvisí certifikát Klima Neutral. Má znak stromu na zelenom pozadí a získať ho môžu iba producenti, ktorí v celom procese výroby dbajú na zachovanie neporušeného životného prostredia pre budúce generácie a prispievajú k znižovaniu emisii CO2 pri produkcii. Nie je jednoduché nastaviť výrobné procesy tak, aby mali čo najmenšiu uhlíkovú stopu, ale kuchyne Livanza a Bauformat sú dôkazom, že sa to dá a dokonca elegantne.Modrý anjel
Ďalší ekologický certifikát, Blauer Enger, teda Modrý Anjel, ktorým sa budú hrdiť Livanza a Bauformat kuchyne od 1. januára 2021, je už viac ako 40 rokov stávkou na istotu, že výberom tejto kuchyne od Oresi urobíte nákup podporujúci udržateľný rozvoj. Znamená to, že bola vyrobená z drevného materiálu, ale lesy pritom neutrpeli ujmu, nemá negatívny vplyv na zdravie jej užívateľov, lebo neobsahuje zdraviu škodlivé látky, a bola vyrobená tak, aby sa do vzduchu pritom vypustilo čo najmenej emisií. Livazna a Bauformat sú kuchyne, ktoré vám spríjemnia život doma a nijako neohrozia život na našej planéte.

HVIEZDNÉ KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS