Blog
Hlavná stránka  »  Blog   »  5 krokov k dokonalej kuchyni

5 krokov k dokonalej kuchyni

Rohová kuchyňa, minimalizmus, prírodné materiály, správne LED osvetlenie v kuchyni a k tomu dokonalá kombinácia farieb. To je päť jednoduchých krokov, ktoré vás dovedú k dokonalej kuchyni.

Kuchynské trendy sa menia, ale dokonalosť nikdy nevyjde z módy. V kuchyni to znamená praktické usporiadanie vhodného nábytku, kde má všetko svoje miesto, je poruke a nezavadzia. Dôraz sa kladie na kvalitné LED osvetlenie kuchyne, ktoré priestor zútulňuje a zároveň je osožné pri práci.

 

Krok 1: Rohová kuchyňa

Rohová kuchyňa pomáha vyťažiť z priestoru maximum. Dostatok pracovného miesta aj úložných priestorov je len jedna z výhod. Rohová kuchyňa Livanza aj Dolti, ktoré vyrábame v Oresi, sa dá perfektne ergonomicky usporiadať, aby varenie, pečenie, ale ani umývanie riadu neznamenalo urobiť zakaždým päťtisíc krokov.

Celistvý vzhľad rohovej kuchyne sa dá docieliť použitím zabudovaných spotrebičov a skrinkami až po strop s dômyselným systémom otvárania. V nich pomáhajú praktické organizéry udržiavať poriadok a prehľad.

 

Krok 2: Minimalizmus

Minimalizmus v kuchyni dáva vyniknúť prirodzene presvetleným priestorom, jednoduchým líniám, ale aj čistote. To však ani zďaleka neznamená strohé bývanie. Naopak, minimalizmus je vysokofunkčný, pretože technické riešenia majú integrovaný charakter. Využite naše aktuálne veľké zľavy na refresh kuchyne a doprajte si štýlový minimalizmus. Ešte výnimočnejší vzhľad dodáva kuchyni nábytok bez úchytov.

Ak je kuchyňa spojená s obývačkou, pôsobilo by zvláštne, keby jedna časť bola zariadená v minimalistickom štýle a druhá nie. Princípy minimalizmu je ideálne použiť v oboch.

„Moderné nábytkové koncepcie môžu vyzerať trendovo a vlastnej tvorivosti sa žiadne medze nekladú. Kombinovať môžete, čo chcete. Vždy sa však oplatí prispôsobiť zariaďovanie nového priestoru susediacej miestnosti, ktorá je už hotová,“ odporúča Ladislav Jelen z kuchynského štúdia Oresi.

 

Krok 3: Prírodné materiály

V dokonalej kuchyni sa kladie dôraz na ohľaduplnosť k životnému prostrediu a kvalitné, ekologické materiály. Trendové sú rohové kuchyne z prevažne prírodných materiálov.

Drevo v spojení s kovom a sklom sa dobre udržiava a prispieva k pohode. Zaujímavá je kombinácia tmavých odtieňov a svetelných odleskov, ktorou získavajú kuchyne magickú eleganciu, pričom správne osvetlenie a variácie materiálov a textúr dodávajú dizajnu živosť a originalitu.

Okrem dreva je trendom aj ratan a juta. Tieto prispievajú k biofilnému dizajnu, spojeniu exteriéru s interiérom a k harmónii.

 

Krok 4: LED osvetlenie kuchyne

Ďalším dôležitým prvkom dokonalej kuchyne je osvetlenie, ktoré je funkčné a zároveň opticky nijako nerozdeľuje priestor na viaceré drobné časti. „Ideálne je LED osvetlenie, ktoré je napríklad v kuchyni zabudované do spodnej časti skriniek. Poskytuje dostatok jasu, pričom interiér ostáva jednoliaty a steny nerušia nespočetné vypínače,“ pokračuje náš odborník.

V priestoroch s obmedzeným prístupom denného svetla sú otvorené police a vitríny vhodným riešením, nakoľko miestnosť opticky zväčšia a presvetlia. Aj do nich sa dá nainštalovať inteligentné LED osvetlenie, ktoré bude priestor kuchyne naoko zväčšovať. Alebo si do takéhoto priestoru vyberte nemeckú kuchyňu Livanza Stevia - Tewa. LED podsvietenie v lište pod hornými skrinkami a vysoký lesk nábytku priestor rozžiaria.

 

Krok 5: Kombinácia farieb

Jednofarebná kuchyňa je nudná, a preto nemôže byť dokonalá. Kombinácia farieb priestor prevzdušňuje a ozvláštňuje. Neutrálna béžová nahrádza studenú bielu. Samozrejme, biela je elegantnou stálicou, červenú však v dokonalej kuchyni nahrádza jemná ružová, vhodná aj do menších kuchýň.

Kombinácia farieb sa rozširuje o odvážnejšie tóny, ako sú bordová a oranžová. Len tak ľahko z módy nevyjdú jemné pastelové farby, napríklad koralovo červená, piesková, nefritovo zelená a sivá, ktoré sú osviežujúce a zároveň útulné.

Pokiaľ chcete držať krok s vyhlásenou farbou roka 2024, marhuľovo béžový odtieň Peach Fuzz zaručene vnesie do vašej kuchyne sviežu vlnu inšpirácie. Výborne ladí s neutrálnymi farbami (biela, sivá, krémová), ale kombinácia farieb Peach Fuzz s mätovou alebo pastelovou modrou bude pôsobiť unikátne.

HĽadáte odpovede na vaše otázky? Stačí vyplniť tento formulár. Obratom vás budeme kontaktovať. Spoľahnite sa.  kontakt
  Návrh kuchyne na mieru
  Centrála Oresi Slovakia s. r. o.:
  Oresi Slovakia s. r. o.
  Ul. Gen. M. R. Štefánika 6
  911 01 Trenčín
  Záujem o kuchynské spotrebiče
  Centrála Oresi Slovakia s. r. o.:
  IČO 448 52 550

  Spoločnosť Oresi Slovakia 
je zapísaná
  
v obchodnom registri vedenom
  Okresným súdom Trenčín,
  oddiel Sro, vložka č. 22319/R
  ŠTÚDIÁ
  Oresi s.r.o., Oresi © 2023