• 10. septembra 2018

Bývanie v chate s kuchyňou od Oresi. V štýle Provensálska

1


V relácii „Ako sa stavia sen extra“, ktorý vysielala TV Prima, sa mení bývanie ľuďom, ktorým osud poriadne naložil. Inak to nie je ani u pani Vlasty, ktorá zostala sama a s dcérou Desankou žije v rozostavanom domčeku. S nepriazňou osudu musí bojovať sama. S dokončením rozostaveného domčeka a vylepšením interiéru pomohla relácia „Ako sa stavia sen“ a spolok Daveláček (nezisková organizácia, ktorá pomáha sociálne znevýhodneným rodinám a deťom v núdzi). Kuchyňu dodala spoločnosť .

Vlasta si zaobstarala domček ešte v čase, keď žila s otcom dcéry Desanky. Pustili sa do rekonštrukcie, ale začali sa problémy, priateľ začal piť, k tomu ich podviedla firma, ktorá robila rekonštrukciu strechy. Vlasta sa musela zadlžiť, aby stavbu zastrešila, a k tomu všetkému ešte prišlo ťažké ochorenie.

1


Majiteľka s dcérou môže z celého domu využívať iba jednu miestnosť, ktorá slúži ako kuchyňa, spálňa, obývačka, jedáleň a detská izba dohromady. Aby mala Desanka aspoň trochu súkromia, má vo vstupnej chodbe, ktorá bývala verandou, urobenú provizórnu študovňu schovanú za plentou. V podkroví je miesta dosť, ale na jeho dokončenie chýbajú financie. Prízemie je vybavené nábytkom, ktorý Vlasta väčšinou dostala. Sedacia súprava je stará, nábytok a kuchyňa takisto.

1

Dizajnéri sa rozhodli celé prízemie dispozične premeniť a nanovo vybaviť. V Oresi si vybrali z nového radu by Andrea Capovilla krásnu kuchyňu so skladanými rámovými dvierkami z línie v dekore borovica Provence.

1

Tento dekor so vzhľadom bielenej borovice je zaujímavý tým, že má povrch zvaný „matrix“. To znamená, že embosovaná štruktúra je obzvlášť hlboká, s veľkým rozdielom medzi matnými a lesklými plochami.

1

Pracovná doska a obklad za kuchynskou linkou sú vo vyhotovení synchronizovaný dekor Dub True Nature. Synchronizácia pri tomto povrchu znamená, že škáry a hrče v dekore sú totožné s priehlbinami v povrchu dosky a tiež v jej hrane. Nábytok do tejto krásnej kuchyne v provensálskom štýle vyšiel iba na 39 972 korún. Spotrebiče na 70 952 korún, čo je takmer dvojnásobok ceny kuchyne.

1

HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS