• 13. augusta 2018

Premena s vôňou dreva a kuchyňou od Oresi

1


So svojimi šiestimi deťmi žijú na pár metroch štvorcových a z rodiny prakticky nikto nemá súkromie. Rodinu Špinarovcov do premeny v relácii „Ako sa stavia sen“ prihlásila sestra pána Jiřího. O čom snívajú? Manželia si predovšetkým prajú izbičky pre svoje deti a kúsok súkromia pre seba. Nakoniec dostali navyše kuchyňu od a úpravu vstupu do domu.

1


Špinarovci kúpili dom pred pätnástimi rokmi. Ide o starú stavbu, ktorú štyri roky dávali dohromady. S vnútorným vybavením im veľa pomáhal brat pani Veroniky, ktorý je stolár. Vyrobil im napríklad kuchyňu a posteľ na mieru. Deti majú dve izbičky. Rodičia spia na posteli zavesenej v miestnosti, ktorá slúži ako obývačka, kuchyňa, jedáleň a zároveň pracovňa.

1

Ako premena dopadla

„V celom interiéri vrátane kuchyne sme využili nevyčerpateľné a pozitívne vlastnosti dreva v mnohých jeho podobách. Podlahou v dekore prírodného tvrdého dreva sme prepojili a zjednotili všetky miestnosti. Drevo sme tiež použili na dizajnové osvetlenie práve v hale, v kuchyni z nového radu a v obývačke. Tu sme na lanká zavesili celé brezové kmienky aj s vetvami, okolo ktorých sme omotali textilné káble so žiarovkami. Vytvorili veľmi originálne solitéry, ktoré do interiéru výborne zapadali,“ rozpráva Kamila Douděrová.

1

Nová kuchyňa

Aj v kuchyni zostavenej do tvaru písmena „U“ sa v decentnom rustikálnom vyhotovení objavil dekor dreva. Dizajnéri si vybrali kuchyňu z línie v dekore dub Amerika a kombinovali ju so skrinkami z línie z akrylu v bielom vysokom lesku. „Všimnite si, ako skvele sa vyníma dekor dreva na rámových dvierkach a zásuvkách spodných skriniek, na vysokých skrinkách pre spotrebiče a na celom varnom polostrovčeku. Dekor dub Amerika sme vybrali v spoločnosti Pfleiderer. Okúzli verným vzhľadom dreva s výrazným reliéfom rustikálneho charakteru, ktorý je veľmi obľúbený,“ upozorňuje Dušan Všelicha, riaditeľ marketingu spoločnosti Oresi.

1

Časť kuchynskej linky tvorí polostrovček, ktorý oddeľuje kuchynskú časť od zvyšku obytnej miestnosti, z tejto strany má umiestnené skrinky na ukladanie vecí a otvorenú policu. Na synchronizovanej pracovnej doske sa prezentuje dekor Dub True Nature. Synchronizácia pri tomto povrchu znamená, že škáry a hrče v dekore sú totožné s priehlbinami v povrchu dosky a tiež v jej hrane.

Určite ste zvedaví, na koľko korún by vás táto veľká kuchyňa vyšla. Nábytok do kuchynskej zostavy riešenej do tvaru písmena „U“ vrátane skriniek v ostrovčeku, orientovaných do obývacej časti miestnosti, vyšiel na 79 864 Kč. Za spotrebiče dizajnéri utratili 90 940 korún.

1

HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS