• 30. júla 2018

Markéta Plánková má tri kuchyne od Oresi

1


Markéta Plánková, obľúbená česká herečka, si v Oresi vybrala hneď tri kuchyne. To nás veľmi teší, a tak sme sa vydali zistiť, ako sa jej v kuchyniach Avantgarde a Eruka varí a býva.

Markéta Častvaj Plánková nie je len herečka, ale aj talentovaná speváčka, ktorá navyše hrá na niekoľkých hudobných nástrojoch a predstavila sa tiež ako moderátorka. Srdcia divákov si získala predovšetkým seriálovou rolou doktorky Magdy Tárovej – Mázlovej v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade. Má za sebou však celý rad televíznych, filmových a divadelných rolí.

1


V divadle je jej domovskou scénou „Ypsilonka“, kde je obsadzovaná do množstva rolí, hrala a hrá tu napríklad v Prahe stovežatej, Faustovi a Markétke, Rusalke a vo Swing sa vracia. V televízii ste ju mohli vidieť aj v seriáli Zdivočelá země, vo filme Bankrotáři, v televíznom filme Slečna Julie, do ktorého ju obsadil významný režisér Jiří Krejčík, v seriáloch Rodinná pouta alebo Cesty domů. A potom prišla na rad rodinná sága První republika, kde stvárnila hlavnú hrdinku Kláru Valentovú. Po tejto atraktívnej, jemnej a elegantnej bytosti, ktorou Markéta je aj v civilnom živote, prišla veľká premena, keď musela v seriáli Mordparta odhodiť svoju krehkosť, obetovať dĺžku a farbu vlasov, aby sa mohla prevteliť do roly ostrej vyšetrovateľky Nade Vokušovej. A ďalšie zaujímavé premeny ju na obrazovke čakajú už v najbližšom čase.

1

Bývanie a kuchyňa

Rovnako pestré zmeny ako v profesijnom živote má Markéta Častvaj Plánková aj v súkromí, zmieňme predovšetkým bývanie. Tak napríklad zariaďovala pre seba a pre svoju rodinu už niekoľko domovov. Nás v Oresi, samozrejme, zaujímajú kuchyne. Tie si v našej spoločnosti zadovážila obľúbená herečka už tri. Po tom, ako sa vydala za reportéra Daniela Častvaja, s ktorým vychováva dcéry Agátu a Juliu, najprv prerábali na trvalé bývanie chatu, aby mali kde žiť, než si nájdu a pretvoria na obraz svoj rodinný dom.

1

Do chaty si manželia vybrali kuchyňu v béžovom dekore v kombinácii s tmavohnedým drevom. Keď našli dom, vhodný pre rodinu s deťmi, pustili sa do jeho náročnej rekonštrukcie. Pani Markéta hovorí: „Dom mal zaujímavú architektúru, ale bolo treba veľa predstavivosti, aby sme ho pri kúpe videli v stave, v akom ho chceme mať. Stavba pochádza zo sedemdesiatych rokov minulého storočia a predchádzajúci vlastník ju celú obložil drevom. Nám sa dom páčil architektonicky. Keď sa odstránilo obloženie a objavila sa holá fasáda, pôsobila minimalistickým dojmom, to sme chceli. Dôležité tiež bolo, že dom mal veľké okná.“ A tak došlo k výmene starých drevených okien za kovové, ku kúpe nových dverí, rekonštrukcii podláh a vybudovaniu nových kúpeľní a technického zázemia.

1

Čisté línie modernej kuchyne

Pretože rodina už kuchyňu od Oresi vlastnila a štúdio v Březí mali poruke, čo bolo pre časovo vyťažených manželov tiež dôležité, pozreli sa na novú ponuku a vybrali si do domu dve kuchyne. Na poschodí, kde je veľká rodinná kuchyňa umiestnená v otvorenom priestore s galériou pri schodisku, s krbom, jedálenskou a obývacou zónou, má Markéta bielu kuchyňu Avantgarde vo vysokom lesku z prémiovej triedy Livanza. Navrhla si ju sama, detaily doladila s predajkyňou v Oresi. „Priala som si modernú kuchyňu s čistými líniami, bez držadiel. Chladničku máme vstavanú v linke, musela som kvôli tomu ustúpiť od jej vnútornej veľkosti, pretože vstavba je, čo sa obsahu týka, vždy menšia. Ale dnes som rada, že to tak je. Nekupujeme toľko vecí ako predtým. Všetko spotrebujeme, nič zbytočne nevyhadzujeme a potraviny sú tak vždy čerstvé,“ priznáva Markéta.

1

Kuchyňa je riešená ako ostrovná s plynovou varnou doskou, so zostavou skríň dispozične koncipovaných do tvaru písmena L. Na vysoké skrine s mikrovlnnou rúrou a rúrou na pečenie, vstavanou chladničkou s mrazničkou a skriňami na potraviny nadväzuje línia spodných skriniek pod oknom, kde je umiestnený drez Franke vo farbe onyx. Pracovná doska je vo vyhotovení Valentino sivé.

1

Červeno-sivá kombinácia

Na prízemí domu sa nachádza ešte jedna kuchyňa. Tá viac-menej patrí k terase s grilovacím miestom. Do nej si Markéta vybrala tiež kuchyňu Livanza, tentoraz z línie Eruka, vo vysokolesklom červeno-sivom vyhotovení. Tu zvolila variant dispozičného riešenia do tvaru písmena L s barovým sedením. Kuchyňa je vybavená indukčnou varnou doskou, digestorom vstavaným do hornej kuchynskej skrinky, chladničkou, umývačkou a sorterom na odpadky.

Vo výbave skriniek nechýba drôtený program. Dvierka a zásuvky sú opatrené minimalistickým, tzv. narážacím držadlom. Pracovná doska je v dekore betón. Pani Markéte s rodinou prajeme pekné leto a nech sa im v kuchyniach od Oresi dobre hospodári.

1

HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS