• 11. júna 2018

Kuchyňa pre muža samotára. Od Oresi

1


Aj malá kuchyňa môže byť funkčná a pekná. Dokazuje to najnovšia premena bývania z relácie „Ako sa stavia sen“, ktorú vysiela FTV Prima. Kuchyňa od kombinuje sivé tóny s jemným dekorom dreva.

Jiří v roku 1989 utrpel úraz hlavy a ani následná operácia mozgu mu už zdravie nevrátila. Bez matkinej pomoci by svoj život len ťažko zvládal. Ide o ďalší príbeh chlapa, ktorý v živote nemal veľa šťastia. Urobil množstvo chýb, za ktoré však zaplatil. Teraz žije sám, je chorý a nešťastný a jeho byt je pre neho „celou“. Jeho byt je totiž skôr miesto na prežívanie.

1


Kuchyňa je stará a rozpadá sa, kúpeľňa je v dezolátnom stave, takisto dvere a nábytok. Mamička by si pre Jiřího želala garsónku zrekonštruovať, no ako dôchodkyňa v rokoch na to nemá ani fyzické sily, ani financie. Nádejou je premena v ASSS. Naštartuje Jiřímu nový životný štýl?

Moderná kuchyňa od a rekonštrukcia kúpeľne, kde bude práčka, mu majú pomôcť od závislosti od mamičky. Dizajnérom Kamile Douděrovej a Františkovi Kobližkovi pri obhliadke okamžite napadlo prepojiť chodbu s kuchyňou, kuchyňu zväčšiť a otočiť vstup do kúpeľne z chodby. A zariadiť obývačku na deň aj noc.

1

Keď realizačný tím zasiahol do stien, všetko sa im mrvilo pod rukami. Dizajnéri sa preto rozhodli pre kompletnú demoláciu jadra a výstavbu nových obvodových stien, čo rekonštrukciu veľmi zdržalo, no zároveň to pomohlo pri zmene dispozície. Z opotrebeného bytu sa stala moderná a funkčná garsónka pre intelektuála. Odtiene sivej a hnedej na nábytku a podlahe dizajnéri kombinovali s veľkými plochami v dekore dreva. Ten sa objavil v podobe borovice na podlahe a tiež na stenách obložených preglejkou, ktorá vyniká krásnou kresbou dreva a dodáva interiéru pokoj.

1


Kuchyňa pre chlapa

Samotný muž nepotrebuje príliš veľa riadu, a tak je aj malá kuchyňa dostatočná, pokiaľ ide o úložné priestory. Je vybavená všetkým, čo je na varenie potrebné. Spodné skrinky ukrývajú chladničku, zaujímavo je tu zakomponovaná rúra, menšia varná doska. Horné skrinky sú sčasti otvorené. Pracovná doska s presahom v dekore betón vytvára miesto na stolovanie. Kuchynský nábytok vybrali dizajnéri z nového radu a siahli po odolnom, vysokolesklom akryle vo farbe cappuccino, ktorý ponúka kuchyňa .

1


V tejto premene dizajnéri opäť predviedli, že skrinkami z kuchynského programu je možné zariadiť aj obývaciu izbu, čo dá bytu jednotný štýl. Záujemcov o novú kuchyňu bude iste zaujímať, koľko stálo vybavenie kuchyne. Zostava nábytku vo vyhotovení akryl vyšla iba na 29 870 korún.

HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS