• 5. júna 2018

Zhrdzavená kuchyňa od Oresi? Áno, s povrchom Art dekor corten je krásna

1


Pani Vlaďka prišla kvôli chorobe o pravú ruku a tiež o prácu. Manžel, ktorý ju šikanoval a holdoval alkoholu, zomrel, preto zostala v opotrebenom byte sama. Aj napriek tomu jej zostali sny a jedným z nich je nová kuchyňa, ktorá by vyhovovala jej potrebám a hendikepu. Prihlásila sa do súťaže „Ako sa stavia sen“ a prešla výberom. Tu dizajnéri musia pomôcť a vysnenú kuchyňu dodá .

Do premeny kuchyne a obývačky pre pani Vlaďku, ktorej osud naložil ťažké zdravotné aj osobné problémy, si v Oresi dizajnéri vybrali kuchyňu s nádherným štrukturálnym povrchom corten so vzhľadom skorodovanej ocele a kombinovali ju s bielymi lesklými skrinkami z akrylu.

1


Očami dizajnérov

Andrea Hylmarová a Marek Povolný nemali pochybnosti o dispozičnom riešení kuchyne, bolo však nutné zboriť priečku a prepojiť ju s obývačkou. Problémom bola úzka a nedobre riešená kuchyňa, najmä vo vzťahu k hendikepu pani Vlaďky, bolo tu aj málo úložných priestorov a nedostatočné osvetlenie. Varianty vznikali v rozmiestení nových úložných priestorov vo vstupnej hale. Chodba totiž na prvý pohľad neposkytovala žiadnu možnosť, kam ďalšie skrine umiestniť.

1

Andrea Hylmarová hovorí: Štýl premeny sme zvolili celkom súčasný. Toto rozhodnutie padlo aj na základe konzultácie s majiteľkou bytu, ktorá moderný vzhľad bytu preferovala. Koncepcia bola taká, že spodné partie sú navrhnuté temné – tmavohnedé drevo alebo farba hrdze – a zvyšok čisto biely.“

„Výborne to spolu kontrastuje a vyjadruje to aj život pani Vlaďky, ktorá prežila príjemné, ale aj veľmi ťažké obdobia. Nábytok sme všetok odstránili a nahradili novým. Ide predovšetkým o knižnicu s úložnými priestormi robenú na mieru a kuchynský ostrovček, ktorý slúži zároveň ako skriňa na televízor a audio zostavu,“ dodáva Marek Povolný.

1


Slovo odborníka

„Hnedo-biela kombinácia premeny, v kuchyni musíme povedať hrdzavo-biela, je moderná, elegantná a zároveň veľmi prívetivá. V tohtoročných premenách navyše dizajnéri divákom prakticky ukazujú, že aj do menších priestorov je možné umiestniť kuchynský ostrovček, ktorý väčšinou slúži ako predel medzi kuchyňou a obývačkou, alebo naň prakticky nadväzuje jedálny stôl,“ komentuje premeny Dušan Všelicha, riaditeľ marketingu Oresi.

„Rád by som upozornil na materiály povrchov kuchynských dvierok. Pochádzajú z nového radu by Andrea Capovilla, ktorý rozšíril portfólio kuchýň našej spoločnosti a zákazníkom ponúka tridsaťjeden nových povrchov a farieb, ktoré sa dajú vzájomne veľmi dobre kombinovať tak, že vždy vznikne nový originálny model kuchyne podľa priania a potrieb majiteľa,“ vysvetľuje Dušan Všelicha.

1


„Pozrite sa napríklad na hrdzavý povrch z línie . Presne imituje výzor poveternostne odolnej, alebo inak nízkolegovanej ocele s hrdzavou patinou. Má rovnakú farbu aj štruktúru povrchu. Pritom je veľmi príjemný na dotyk. Skvele sa kombinuje s ďalšími dekormi a povrchmi, v tomto prípade so skrinkami s dvierkami z línie z akrylu vo vyhotovení vysoký lesk arctic,“ dodáva. Dizajnéri k hrdzavému povrchu vybrali spotrebiče, drez a batériu v bielom vyhotovení, ktorými kuchyňu dotiahli k dokonalosti. Na stôl a pracovnú dosku zvolili materiál s hrdzavým povrchom keramika, ktorý presne ladí s dekorom spodných skriniek.

Bude vás zaujímať

Pozrime sa trochu na ceny zariaďovacích predmetov, ktoré sa do tejto premeny premietli. Tak napríklad za sedaciu súpravu by ste zaplatili 50 140 korún, spotrebiče vyšli na 81 440 Kč, v porovnaní s tým nábytok do veľkej kuchynskej linky s ostrovčekom stál 65 069 Kč. To je príjemné poznanie pre všetkých záujemcov o novú kuchyňu, ktorí sa domnievajú, že by si nákup modernej a kvalitnej kuchynskej linky nemohli dovoliť.

HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS