• 28. mája 2018

Zázraky sa dejú: S pomocou kuchyne od Oresi

1


Len štrnásťročná Andrea má telesné postihnutie, pre ktoré nemôže bez opory chodiť. Zvláda len krátke vzdialenosti po byte na trojbodových paliciach, no väčšinu času sa musí pohybovať na vozíčku.

Jej adoptívna mamička Jitka sa o ňu láskyplne stará, no sama nestačí na rekonštrukciu štvorizbového bytu, ktorý jej odkázala jej mamička. A nejde len o obyčajnú rekonštrukciu, no o vytvorenie bezbariérového bývania. Andrejka sa prihlásila do súťaže o premenu bývania v relácii „Ako sa stavia sen“. V prípade, že by premenu získala, chcela svojej mamičke predovšetkým poďakovať za jej lásku a usilovnú starostlivosť. Zásadná je kúpeľňa, nová kuchyňa je od .

1


Byt a jeho zariadenie sú vyše 40 rokov staré. Jitka s Andreou využívajú hlavne obývačku s kuchyňou a jednu spoločnú spálňu. Ďalšie dve izby zostávajú nevyužité. Andrea dospieva a stále viac túži byť samostatnou. Lenže v kúpeľni je vaňa, a do tej Andrea bez pomoci sama nevlezie. Potrebuje kúpeľňu so sprchovacím kútom, ktorým by dosť uľavila aj mamičke, pre ktorú je čím ďalej tým ťažšie Andreu do vane dostať. A túži po vlastnej izbe, čo nie je neriešiteľný problém, pretože byt je pomerne veľký. Chcela by, aby to bola trošku mini obývačka, kde by mala kresielko a stolík pre prípadné návštevy. Inak by v izbe mal byť len nízky nábytok – komody, na ktoré by Andrea dosiahla. A musí tu zostať zdravotná posteľ. Takže zásadná bola kúpeľňa, no dizajnéri Zuzana Schubertová a Petr Hodan sa rozhodli aj pre novú obývačku a kuchyňu. A tu bol rad na Oresi.

1

Dizajnéri majiteľke nadelili okrem novej kúpeľne a zázemia pre Andreu aj upravenú chodbu a Jitka získala krásny a otvorený obývací priestor s veľkou kuchyňou a jedálenským stolom, kde sa môžu spoločne s Andreou najesť. Do kuchyne si v Oresi vybrali nábytok z nového radu by Andrea Capovilla. Linka je zostavená zo skriniek z línie v dekore dub Ancona a profilovaných dvierok z línie v hodvábnom mate vo farbe magnólie. Dekor dub Ancona má navyše vyhotovenie Matrix, to znamená, že vyniká embosovanou, obzvlášť hlbokou štruktúrou s veľkým rozdielom medzi matom a leskom v ploche.

1


Kuchynskú linku od obývacej izby oddeľuje zástena, v ktorej je zo strany obývacej izby umiestnený televízor s príslušenstvom. Na strane kuchyne je tu umiestnený polostrovček na ukladanie riadu s veľkou pracovnou plochou, ktorá voľne prechádza do jedálenského stola. Táto doska je, rovnako ako tá v kuchynskej linke, vyrobená z laminátu v dekore láva.

1


Kuchynská linka je veľmi priestranná, a okrem horných a dolných skriniek sú do nej zakomponované aj vysoké skrine, v ktorých sa skrýva vstavaná chladnička s mrazničkou, skriňa na potraviny a skriňa na vstavanú mikrovlnnú rúru a rúru na pečenie. V spodných skrinkách okrem úložného priestoru nájdete ešte umývačku, sortery na odpad a práčku, ktorá sa sem po prestavbe musela presťahovať z kúpeľne.

1


Táto veľká kuchynská zostava vyšla na neuveriteľných 74 900 Kč, na porovnanie spotrebiče stáli 71 450 korún. S ohľadom na kvalitu spracovania, špičkový dizajn a vyspelosť použitých materiálov na najvyššej úrovni odboru sa nový rad Dolti Collection by Andrea Capovilla radí na popredné miesto z hľadiska pomeru medzi výkonom a cenou.

HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS