• 26. apríla 2018

GRAY CAT

1


Kuchyňa do garsoniéry? Skúste Gray Cat z radu Dolti Collection

Začala sa už sedemnásta premiérová séria obľúbenej relácie „Ako sa stavia sen“. Diváci sa v nej zoznámia s jedenástimi premenami interiérov a tiež s jedinečnými kuchyňami z novej série Dolti Collection by Andrea Capovilla.

A dobrou správou je, že záujemcovia o tieto kuchyne spoznajú všetky ich možnosti a v reálnych interiéroch uvidia, že kuchynský nábytok od sa prispôsobí tak danému priestoru, ako aj finančným možnostiam zákazníkov.

Prianie splniť mamičkin sen

Osudy matiek samoživiteliek a ich detí sú často veľmi ťažké. Preto sa slečna Andrea, v ktorej byte dnešná premena prebiehala, chcela mamičke poďakovať za jej starostlivosť a zároveň sa pokúsila uspieť a získať možnosť premeniť garsoniéru, zo všetkého najviac pripomínajúcu skladisko, na pekné a funkčné bývanie. Garsónku na ňu prepísal dedko, a tak má vlastné bývanie, kde však žije s mamičkou. Na nové zariadenie a opravy však nemá financie. Ani nápady, ako z neho vytvoriť dôstojné bývanie pre dve ženy a dve sučky belgického ovčiaka, ktoré s nimi žijú v jednej miestnosti a na jednej posteli. Andrea so svojím životným príbehom uspela a premenu získala.

1


Zlý technický stav a plno haraburdia

Nás v Oresi, samozrejme, najviac zaujal stav kuchyne. Je to skôr skrinka na riad s drezom. Dievčatá si ohrievajú donesené jedlo v mikrovlnke, pretože variť na malej platničke sa veľmi nedá. Keby mali kuchyňu, určite by varili, Andrea by privítala rúru, pretože rada pečie. Nová kuchyňa s poriadnou platňou a umývačkou by bola darčekom hlavne pre mamičku, ktorá by mala dôvod zase začať variť.

Keď sa dizajnéri Andrea Hylmarová s Markom Povolným, ktorí sa tejto premeny ujali, oboznámili so stavom bytu, bolo im hneď jasné, že premenou musí prejsť celá garsónka vrátane chodby a kúpeľne. Pretože tu bola komora plná náradia a haraburdia, rozhodli sa do nej vstavať plnohodnotnú funkčnú kuchyňu. S umývačkou, rúrou, varnou doskou a chladničkou. V Oresi si vybrali kuchyňu v sivom lesku z nového radu by Andrea Capovilla a doplnili ju pracovnou doskou v dekore betónu. Na podlahu prišla celoplošne epoxidová stierka. Štýl premeny je tak jednoznačne súčasný, moderný.

1

Slovo dizajnéra

Hlavných problémov bolo v tomto byte niekoľko. „Absencia funkčnej kuchyne a práčky, zlé podmienky na spanie, hygienu aj nedostatočné osvetlenie. Najväčšou výzvou bol jednoznačne presun kuchyne do komory a vyhotovenie odpadu, vody a elektrických rozvodov do týchto miest. Všetko sa riešilo pomocou jadrového vŕtania do panelov a ťahania médií pod stropom suterénu,“ hovorí Andrea Hylmarová. Po vyriešení technických záležitostí sa do nízkych skriniek kuchyne vošla okrem rúry a umývačky aj práčka, ktorá obom ženám veľmi chýbala. A vo výbave je, samozrejme, aj vstavaná chladnička s mrazničkou. Cena nábytku v tejto zostave vyšla iba na 34 790 korún. To je dôkaz, že nová moderná kuchyňa v strednej triede nemusí byť nesplniteľným snom.

1


Moderný vzhľad kuchyne z nového radu Dolti Collection by Andrea Capovilla je zároveň podložený vysokou kvalitou. „Napríklad nábytkové dosky v sivom lesku Gray Cat http://www.oresi.sk/dolti_collection/forever_young_wood_point_gray_cat.php dodáva rakúska spoločnosť Fundermax, kvalitné kovanie je od značiek Blum a Hettich,“ vysvetľuje Dušan Všelicha, riaditeľ marketingu spoločnosti Oresi. Kuchyne Oresi vo všetkých triedach vždy prinášajú preverenú kvalitu v atraktívnom dizajne za najnižšiu možnú cenu. Presne v duchu zavedenej filozofie Oresi, najväčšieho predajcu kuchýň.

HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS