• 19. ledna 2018

Radim Hladík má rád kvalitu. Preto si vybral kuchyňu MAGIQ v Oresi

1


My v Oresi máme veľkú radosť z toho, že si u nás vybral kuchyňu uznávaný zvukový majster Radim Hladík ml., ktorý patrí k majstrom vo svojom odbore, a preto je vyhľadávaným špecialistom nielen u nás, ale aj v zahraničí.

Je držiteľom niekoľkých ocenení Český lev, napríklad za snímky Zapomenuté světlo, Je třeba zabít Sekala, Eliška má ráda divočinu alebo Rebelové. Do širokého portfólia filmov, na ktorých pracoval, patria aj snímky: Obsluhoval jsem Anglického krále, Perníková věž, O rodičích a dětech, Rodina je základ státu, Vrásky z lásky, Donšajni, Teorie tygra, Pohádkář, Posel, Román pro ženy, Prázdniny v Provence, Domina alebo Jarmareční bouda a mnoho ďalších, vrátane krátkych filmov, dokumentov, reklám aj televíznych súťaží či rozhlasových spotov.

1


Obľúbená biela

Pána Radima Hladíka zo širokej ponuky nového radu Dolti Collection by Andrea Capovilla od spoločnosti Oresi najviac zaujala moderná kuchynská linka s dvierkami v bielom akryle s vysokolesklou povrchovou úpravou. Tieto dvierka nesú veľmi príznačný názov MAGIQ. Povrch tohto materiálu je špecifický svojím výnimočne vysokým leskom a je možné ho mierou jeho lesku porovnávať s niektorými omnoho drahšími lakovanými povrchmi. V porovnaní s nimi je tiež menej náchylný na poškriabanie.

Ďalšou z predností dvierok kuchyne MAGIQ je, že biele hrany sú v tomto prípade lepené špeciálne vyvinutým bielym lepidlom, takže prechod medzi materiálom dosky plochou dvierok a jeho hranou je veľmi jemný a prirodzený a nie je prerušený obvykle viditeľnou vlasovou tmavšou líniou. Vďaka použitiu tohto lepidla tak hrana k doske priľne nielen v technologickom, ale predovšetkým v estetickom uhle pohľadu. „Zdá sa, že tieto dva materiály boli pre seba stvorené a tvoria spolu jeden harmonický celok. A dvierka tak pôsobia, že sú z jedného kusa materiálu,“ upozorňuje architekt Lukáš Juřina.

1


Kombinácia vysokého lesku a matu vo farbe lávy

Oslnivý lesk dvierok v dekore MAGIQ, ktoré sú v kuchyni dominantné, veľmi jemne vyvažuje zostava troch horných skriniek v dekore PIQTORY v módne kontrastnom hnedosivom matnom odtieni Láva. „Rovnaký odtieň je zároveň použitý takisto na všetkých korpusoch v zostave tejto kuchynskej linky. Istou zvláštnosťou tejto kuchyne je, že medzi dva susediace korpusy skriniek je vložený ďalší profil. Tým vzniká estetická, zámerne priznaná škára, tzv. „negatívna drážka“ široká 18 mm. Podobný detail ako pri dvierkach.

Krása spojenia prírodného duba a kovu

Celkom zásadnou dominantou interiéru je masívne dubové drevo, ktoré je použité nielen na podlahe, ale tvorí aj pohľadovú časť stropnej konštrukcie, rám dverí na terasu, podlahu na terase, obklad steny a podhľadu vonkajšej časti terasy, a tak bola v podstate veľmi jednoduchá voľba materiálu pre pracovnú dosku. Pre celú zostavu vrátane kuchynského ostrovčeka bolo použité masívne dubové drevo s hrúbkou 40 mm.

1


Ďalším výrazným detailom v miestnosti je priznaný oceľový nosník, „traverza“ pred francúzskymi oknami. Tento prvok je celkom zámerne ponechaný vo svojej prirodzenej farbe ocele. Proti prípadnej korózii je iba upravený špeciálnym odrezávačom a navoskovaný. Rovnaký materiál, teda za studena valcovaný oceľový plech, aj totožná povrchová úprava sú použité na zadný panel a na police v kuchynskej linke.

Kuchyňa svojím vyhotovením, použitými materiálmi, farebnosťou a už zmienenou „negatívnou drážkou“ dokonale reaguje na prostredie, v ktorom je umiestnená. Vrátane výhľadu do záhrady s bohatou zeleňou, s ktorou je miestnosť nenásilne prepojená zasklenou stenou a terasou s drevenou podlahou.

1


Spolupráca s odborníkmi

„Keď som s architektom konzultoval požiadavky a priestorové možnosti budúcej kuchyne, vedel som, že celkom zásadné je pre mňa varenie a dobrý pocit z neho. Majster zvuku je totiž niekto ako šéfkuchár,“ smeje sa Radim Hladík a pokračuje v rozprávaní.

„Mal som celkom jasnú predstavu, ako by celá kuchyňa mala vyzerať aj ako by mala slúžiť. Napriek tomu, že som študoval strednú umeleckopriemyselnú školu, odbor nábytok, všetko som konzultoval s architektom Lukášom. Všetky bývania som chcel koncipovať do farieb bielej, sivej a svetlého odtieňa dubového dreva, ktoré sa opakujú v celom dome. Preto som realizáciu kuchyne zveril do rúk architekta a odborníkov, aby v plánovaní nenastali chyby, vrátane ergonomického rozmiestenia nábytku a spotrebičov v kuchynskej linke.“

1


Ako to vidí architekt

Zásadnou dilemou sa stalo umiestnenie americkej chladničky. „Pán Hladík mal predstavu o udržaní línie kuchyne a chladničky v jednom rade a zároveň rovnobežne s ostrovčekom na prípravu pokrmov. Diskusia nastala v tom momente, keď som sa mu snažil vysvetliť to, že ním preferované umiestnenie chladničky bude mať za následok razantné zníženie množstva úložného priestoru, absenciu spodných skriniek, ale aj celkom zásadné zmenšenie plochy pracovnej dosky. Americké chladničky totiž pre plnohodnotné otvorenie potrebujú viac miesta kvôli samotnej hrúbke dverí, ktorá je pre tieto modely celkom bežná oproti vstavaným chladničkám „európskeho“ typu. Preto nie je vhodné umiestniť americkú chladničku do rohu miestnosti,“ spomína na komunikáciu s klientom Lukáš Juřina.

„Nakreslil som mu oba varianty, vysvetlil mu všetky pre aj proti pri jednotlivých riešeniach a nechal som na klientovi, nech si rozhodne, aká je jeho priorita. Výsledok umiestnenia americkej chladničky je zrejmý z fotiek,“ dodáva architekt. Z toho vyplýva, že keď si architekt, dizajnér alebo predajca podrobne preberie všetky priania a potreby s budúcim majiteľom novej kuchynskej zostavy, prihliadne sa na priestorové možnosti miestnosti, je možné klientovi navrhnúť kuchynskú linku takmer do akéhokoľvek priestoru.

HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS