• 29. augusta 2017

Kuchyňa do starého domčeka: Oresi dokáže zabojovať s problémami

1


Oresi tentoraz v relácii „Ako sa stavia sen“ zariaďovalo kuchyňu vo viac než storočnom domčeku v Bukovinke. Pôvodný domček bol niekoľkokrát dostavovaný, takže sa v konštrukcii domu objavuje veľa rôznorodých materiálov. To sa premietlo predovšetkým v nerovnosti stien a podláh. Pani Eliška, ktorá bola tentoraz do premeny vybratá, sa do relácie prihlásila kvôli psom. Eliška má veľkú rodinu. Tá ľudská pozostáva z jej dcéry Nikoly, ktorú má v striedavej starostlivosti z minulého manželstva, a priateľa Martina. Za ním zas jazdí na víkendy David a Dominik, synovia z predchádzajúceho vzťahu.1


Súčasťou rodiny je však tiež početná svorka psov, ktoré žijú v dome. Eliška, ktorá kedysi chcela byť veterinárkou, si doma totiž zariadila psí hospic a nadáciu na podporu starých, chorých a opustených psov. Pre ne si priala, aby v časti domu vznikla karanténa s ošetrovňou, sklad a prípravovňa kŕmenia. To však v takom krátkom čase nie je možné zrealizovať. Preto sa dizajnéri pustili do úpravy spodnej časti domu, kde rodina trávi spolu so psíkmi najviac času.

1


Kamila Douděrová s Františkom Kobližkom sem navrhli bielu kuchynskú linku od z línie zo strednej triedy , kombinovanú so skrinkami v dekore dreva z línie . Celá premena sa niesla vo vidieckom a shabby chic štýle. Kuchynské skrinky preto nechali dizajnéri vsunúť medzi vymurované polopriečky obložené štiepaným kameňom. A realizačný tím Oresi si musel okrem iného opäť poradiť aj s krivými stenami, ktoré ani po stavebnej úprave nemali ideálnu rovinu.

1


Nakoniec všetko dobre dopadlo, štýl kuchyne je vidiecky, zariadený vo svetlých tónoch, ako je biela, béžová, taupe a sivá farba. Zaujímavá je aj cena kuchynského nábytku, ktorý vyšiel iba na 38 637 korún.

HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS