• 23. augusta 2017

Oresi splnilo sen o veľkej kuchyni v paneláku

1


V panelovom dome býva osudom skúšaná pani Katka s partnerom, synom Štěpánom a takmer nevidomou dcérou Terezkou, vodiacim psom Donaldom a kocúrom Karlom. Jej najstaršia dcéra sa už osamostatnila a odsťahovala sa.


Katka s Tomášom nocujú v obývačke, aby deti mali svoje izby. Denne tu rozkladajú veľký gauč, ktorý má, rovnako ako kuchyňa a obývačka, svoje najlepšie roky dávno za sebou. Tomáš rodinu prihlásil do relácie „Ako sa stavia sen.“ Pretože na rekonštrukciu bytu nemali potrebné financie, a čo je dôležité, sami by si nedokázali poradiť s problémom, ako do obývačky umiestniť spálňu, pracovňu a pohovku.

1


Premeny sa ujali dizajnéri Marek Povolný a Andrea Hylmarová. Rozhodli sa zachovať všetky zmienené funkcie, ale poskytnúť miestnosti vyšší komfort. Katka tak dostala novú kuchyňu od . Kuchynská linka z línie zo strednej triedy je umiestnená po celej dĺžke steny. Preto je omnoho väčšia než tá pôvodná a vošiel sa sem dokonca aj písací stôl. Obývacia časť slúži na spoločné stretávanie rodiny a miestečko sa tu nájde aj pre psa a kocúra.

1


Dizajnéri priestor zväčšili vybúraním priečky a prepojením obývačky s kuchyňou. Tak si mohli dovoliť do jedného z rohov miestnosti vstavať sadrokartónové priečky a vybudovať tu uzatvorené miesto na spanie. Kuchyňu od obývačky oddeľuje knižnica zavesená do stropu, na ktorú nadväzuje jedálny stôl. Zo strany obývačky plní funkciu knižnice a televíznej steny. V kuchyni slúži ako úložný priestor. Pretože je cez police vidieť, členovia rodiny, ktorí sedia v obývačke, sa ľahko môžu baviť s tým, kto práve hospodári v kuchyni. Nábytok do tejto veľkej kuchyne vyšiel iba na 44 690 Kč.HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS