• 17. mája 2017

Kuchyňa od Oresi prekvapila babičku i vnučku

Relácia Ako sa stavia sen bude aj v tomto roku opäť plná ľudských príbehov, ale hlavne radosti, prekvapivých momentov a profesionálne odvedenej práce. Prvú kuchyňu od Oresi a veľkú časť bytu, dve izby a chodbu, dizajnéri premenili pre babičku Marcelu a jej dvanásťročnú vnučku Anetu.


1

Kuchyňa bola malá, dávno nedostačujúca, pretože si majitelia bytu jeho rekonštrukciu nechávali až na dôchodok. K tomu však nedošlo, pretože pani Marcele náhle zomrel manžel. Z ťažkostí jej pomohla relácia Ako sa stavia sen. Oproti pôvodnému plánu dizajnéri k premene pridali aj kuchyňu. Tá súčasná mala rustikálny štýl a vzhľad hnedého dreva. Bola maličká, bez poriadneho miesta na prácu aj na varenie.

1

Zmena dispozícií

Aby získali viac pracovných plôch aj miesta na ukladanie, rozhodli sa dizajnéri zmeniť dispozície kuchynskej linky. Vzhľadom je opäť drevená, ale v modernom poňatí, pretože si Kamila Douděrová s Františkom Kobližkom vybrali kuchyne zo strednej triedy Dolti a skrinky nakombinovali z niekoľkých dekorov dreva z línie NORDIQ, EPIQA, VIQING a MYSTIQ. Výsledkom je krásna, funkčná, moderná a útulná kuchyňa.A takto vyzerala pôvodná kuchyňa pred premenou.

1Pre všetkých, ktorí si plánujú zaobstarať novú kuchynskú linku, ale majú obavu, že to nezvládnu finančne, máme dobrú správu. Nábytok do tejto pomerne veľkej kuchyne vyšiel na skvelých 47 986 korún. A malá rada nakoniec: nebojte sa kombinovať. Nielen farby, ale aj štruktúry povrchov kuchynských skriniek. Výsledok bude elegantný a originálny.

HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS