• 20. januára 2017

Livanza podľa súčasných trendov: Bude sa vám páčiť

Prinášame vám ďalší pohľad na realizáciu kuchyne Livanza v novostavbe v Prahe. Kuchyňu Oresi si naša zákazníčka zvolila na základe osobnej referencie.

Páčila sa jej totiž kuchyňa, ktorú si u nás vybrala pani režisérka Marie Poledňáková. Aj pani Jana stavila na spoluprácu s naším kuchynským štúdiom v paláci Geminiv Prahe 4 a s architektmi z Cadface Design Studio.

Nová majiteľka kuchyne rozpráva: „Ako klient som so spoločnosťou Oresi spokojná. Všetko klapalo: od zadania objednávky cez spoluprácu so zástupcom Oresipánom Josefom Durnom, s ktorým som bola v kontakte od návrhu kuchyne po jej montáž. Pán Durna komunikoval s architektmi, bol prítomný i pri montáži.“ Je nutné dodať, že vybraná kombinácia bielych skriniek Musa a dekoru dreva línie Tewa je praktická a pôsobí elegantne.

1

Od podlahy k stropu

Architekti našej zákazníčke navrhli kuchyňu od podlahy k stropu. Nikde tak nevzniká hluché miesto, kde by sa len zbytočne usadzoval prach. Všetky skrinky však nie sú určené na ukladanie riadu a vecí potrebných na prácu v kuchyni. Za niektorými z nich sú ukryté inštalácie. Spolupráca kuchynského štúdia Oresi s náročnými architektmi sa na prvý pohľad mimoriadne vydarila.

1

Elektrospotrebiče a doplnky

Do kuchyne si majiteľka vybrala elektrické prístroje značky AEG – Electrolux. Varenie jej bude uľahčovať parná a mikrovlnná rúra, chladnička, umývačka, odsávač pár a indukčná varná doska. Drez i batérie sú od Franke. Pracovná doska je vyrobená z umelého kameňa Technistone v dekore Noble Carrara 20 LE a sú do nej vyfrézované drážky v mieste odkvapkávača riadu. Za zmienku stojí i fakt, že architekti umývačku riadu nezakomponovali, ako býva obvykle zvykom, vedľa drezu, ale v kuchyni pani Jany je umiestnená pod mikrovlnnou a parnou rúrou.

Za linkou i na deliacej stene je použitý sklenený obklad v modernej sivej farbe. LED osvetlenie je nainštalované do dna horných skriniek.

1

Nové možnosti: Vysoký lesk si môžu dopriaťvšetci

Páči sa vám biely nábytok vo vysokom lesku, ale nechcete alebo nemôžete investovať do kuchyne z prémiovej triedy Livanza? V Oresi myslíme i na vás, a preto sme nedávno uviedli na trh novinku: rad inteligentných kuchýň Dolti rozšíril model MAGIQ, ktorý má povrch z bieleho akrylu. Dôležité je, že tento materiál vyniká výnimočne vysokým leskom, ktorým sa akry l vyrovnáva omnoho drahším lešteným lakom. V porovnaní s nimi je však odolnejší proti UV žiareniu i poškriabaniu.

„MAGIQ využíva ďalšiu novinku,“ informuje Dušan Všelicha, riaditeľ marketingu Oresi. „Na dvierkach sú použité biele hrany so špeciálnym bielym lepidlom, takže prechod medzi materiálom dosky a hranou je bez obvyklej tmavej linky. Pri kuchyni uvítate i jej akciovú cenu, ktorá je 7 284 korún za bežný meter vrátane DPH,“ dodáva Dušan Všelicha.


HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS