• 13. januára 2017

Prvý byt si majiteľka vybavila kuchyňou Eruka

Slečna Kamila si do svojho prvého vlastného bývania v činžiaku z päťdesiatych rokov minulého storočia zaobstarala bielu kuchyňu Eruka vo vysokom lesku.

Dom sa nachádza v dobre dostupnej lokalite hlavného mesta, a napriek tomu poskytuje výhľady do zelene. Byt majiteľka kúpila po rekonštrukcii a vybavený malou kuchynskou linkou z obchodného reťazca. Napriek tomu, že bola nová, pre mladú ženu sa stala absolútne nevyhovujúcou. A pretože Kamila pokračovala v ďalších úpravách bytu, rozhodla sa, že si zaobstará i novú kuchyňu. Keď sa rozhliadala po ponukách trhu, odporučil jej známy kuchyne Oresi.

1

Spolupráca s odborníkom
Zašla do predajnev Prahe 4 a vybrala si tu bielu kuchyňu Eruka vo vysokom lesku z prémiovej triedy Livanza. „Vysvetlila som predajcovi, že v miestnosti chcem mať dostatočne veľkú kuchynskú linku zostavenú do tvaru písmena L. Tak bola situovaná pôvodná linka, ale tá bola malá. Chcela som tu mať drez, umývačku, vstavanú mikrovlnnú rúru a rúru na pečenie umiestnenú nad úrovňou pracovnej dosky, aby som sa k nej nemusela ohýbať, a indukčnú varnú dosku. Zároveň som si priala ostrovček ako náhradu za jedálny stôl a pre ďalší pracovný a úložný priestor. Nový digestor som si ponechala z pôvodnej kuchyne,“ hovorí Kamila.

„S pánom Josefom Durnom z Oresi, ktorý mi kuchyňu navrhol, sme potom dolaďovali detaily. K základnej bielej farbe kuchyne sme ako doplnkovú farbu na horných skrinkách najprv zvolili tmavo hnedú. Ale ja mám okolo seba rada živé a svetlé farby, tak sme hnedú nakoniec vymenili za príjemnú žltú v odtieni mango. Tieto dve farby ešte doplňuje dekor dreva na pracovnej doske a na doske ostrovčeka,“ dodáva.

V kuchyni sa varí i relaxuje

Vo zvyšnej časti príjemne presvetlenej miestnosti s francúzskym oknom vedúcim na balkón je ešte konferenčný stolík a zostáva tu miesto pre dve kreslá s čítacím kútikom vhodným aj na vychutnanie popoludňajšej kávy.

1

Kuchynské dvierka sú bezúchytové, pri horných skrinkách vybavené dotykovým systémom TIP ON. Do rohovej skrinky nechala majiteľka nainštalovať otočný karusel na riad. Vstavaná chladnička s mrazničkou, mikrovlnná a teplovzdušná rúra so samočistiacim systémom SmartClean™ rovnako ako indukčná varná doska a umývačka so senzorovou technológiou sú značky Electrolux. V dolnej skrinke pod drezom má majiteľka kuchyne ukrytý odpadkový sorter Garbo značky Franke.

„S novou kuchyňou som absolútne spokojná. Nielen že mi táto zostava poskytuje moderné a používateľsky pohodlné spotrebiče, dostatok úložného priestoru na riad na servírovanie a na prípravu jedla i veľké odkladacie a pracovné plochy, ale navyše sa v tejto farebne prívetivej a peknej kuchyni dobre stoluje i odpočíva,“ hovorí usmievavá majiteľka kuchyne Eruka.

HVIEZDNE KUCHYNE

AKCIE a VÝHODY

CENOVÉ PRÍKLADY

DEVELOPERI

O NÁS